İNTERNETTE ODZ

Zamanın Durduğu Akşam! / Yüksel Baysal

26 Kasım 2017

... Önceki akşam Merinos’ta izlediğimiz “Orada Duruverseydi Zaman” adlı belgesel anlatı, üstüne kül dökülmek istenen közün alevini yeniden harlayarak, tarihin dışına atılmış alanları aydınlattı. Gözden ve gönülden ırak hale gelen tarihin karanlıkta bırakılan bölmelerine ışık tuttu. Yüreğimiz ferahladı, yüzümüz aydınlandı, perdeden yansıyan gökkuşağı renkleri hepimizi içine aldı...

Türkiye'nin ilk müzikal-belgeseli: Orada Duruverseydi Zaman / Özgür Billur

3 Kasım 2017

... Kötümserliğin ve bedbinliğin kol gezdiği bir dönemde şafak gibi doğuyor. Tarihe bakarak neleri başarabildiğimizi gösteriyor. Bunu hamaset için değil, tekrar başarabileceğimizi göstermek için yapıyor. Sözle, müzikle, emekle, aşkla.. Ne diyelim? Aşk olsun sana Cumhuriyet kadını. Yolunuz açık olsun!

Türkiye'nin ilk müzikal-belgeselini sahneledi - Anadolu Ajansı

31 Ağustos 2017

... Türkiye tarihinin son 100 yılının çok da bilinmeyen nüanslarını sahnede müzik, tarihi belgeler ve dönem kostümleriyle anlatan Ayhan, "Girişimci kadın olmanın en güzel tarafı, en büyük keyfi hayallerinizi gerçekleştirebilmek." dedi...

Orada Duruverseydi Zaman, Sevda Cenap And Müzik Vakfı ile el ele, 19 Mayıs Gençlik Haftasında MEB Şura Salonunda...

15 Mayıs 2017

Pınar Ayhan'ın tek kişilik gösterisi "Orada Duruverseydi Zaman"'ın 19 Mayıs Gençlik Haftası Özel Gösterimi, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın organizasyonu ve Max Fm'in radyo sponsorluğunda gerçekleştirildi.

HINCAL ULUÇ - Hıncal'ın Yeri...

6 Mayıs 2017

Geçenlerde, Ankaralı başarılı plastik cerrah Prof. Sühan Kardeşim beni arayarak, eşi Pınar Ayhan'ın sahneye koyduğu bir müzikale çağırdı.
Oyunu seyrederken 40 yıl önceki anılarıma döndüm... Sahneye konuşu, sunuşu, müzikleri ile özgün, ayrıcalıklı, heyecan verici, düşündürücü, zaman zaman coşkulu, bazen de hüzünlü 2 saat geçirttiler bize... Pınar, 2000 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil etmiş, uzun yıllar da TRT'de program sunuculuğu yapmış bir sanatçı. "Orada Duruverseydi Zaman" adlı müzikal-belgeselle, bildiğimiz tarihin bilinmezlerini, uzun yılların emeği ile araştırmış.. Duru bir Türkçe ve yalın bir müzik eşliğinde bizleri Cumhuriyetin kuruluş yıllarına götürdü.

'Orada Duruverseydi Zaman' Antalya'da...

22 Nisan 2017

Sanatçı Pınar Ayhan'ın, Cumhuriyet'in kuruluş yıllarını tarihin içinden özenle seçilen ve pek de bilinmeyen anekdotlarla anlattığı 'Orada Duruverseydi Zaman' adlı müzikli gösterisi, 25 Nisan Salı günü Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda sahnelenecek.

Pınar Ayhan: 'Gerçekleri damarlarına basa basa anlattık'

19 Nisan 2017

Sergilendiği salonlarda izleyeciler tarafından oldukça ilgi gören oyunun ana mesajını Ayhan “kendi kurtarıcın olabilirsin” olarak tanımlıyor. Ayhan dönem gerçeklerinin yansımasını şöyle değerlendiriyor: “Bir tarihte bu dünya savaşlarını, eğitim devrimlerini, hikaye, masal, film, roman zannettik. Biz bugün olumlu ya da olumsuz onlar sayesinde bunları yaşıyormuşuz.”

'Orada Duruverseydi Zaman'da yakın tarihimize duygusal yolculuk 

29 Mart 2017

Büyükşehir Belediyesi, yakın tarihimizde iz bırakan kısa öykülerin müzikli anlatımla sahnelendiği, ‘Orada Duruverseydi Zaman’ı Eskişehirlilerle buluşturdu. Pınar Ayhan’ın sahne performansıyla hayat bulan, ‘Orada Duruverseydi Zaman’nda, Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyayı kıskandıran atılımları ve Köy Enstitüleri tarihi belgeler ışığında bilinmeyen yönleriyle anlatıldı. Eskişehirliler,  sanatçı Pınar Ayhan’ın sahnelediği ‘Orada Duruverseydi Zaman’ isimli müzikli anlatıyla, yakın tarihe yolculuk yaptılar. Yaklaşık üç saat süren ve büyük beğeni toplayan gösteride Pınar Ayhan, özenle seçilen ve pek bilinmeyen öyküsel kısa anlatılarla salonu dolduranlara duygusal anlar yaşattı.

'Orada Duruverseydi Zaman' büyüledi

18 Mart 2017

Yenimahalle Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yıl dönümünde, Pınar Ayhan 'Orada Duruverseydi Zaman' müzikli belgeseli ile ilçe halkını tarihte görkemli bir yolculuğa çıkardı.

"Orada Duruverseydi Zaman" Ankara Yeni Sahne'de, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği için sahnelendi.

3 Mart 2017

Sanatçı Pınar Ayhan'ın,  "Orada Duruverseydi Zaman" isimli müzikli anlatısı, bu kez Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin ev sahipliğinde, üniversitede okuyan kız öğrencilere destek olmak ve onları Türkiye'nin yakın tarihinden, az bilinen ve içinden müzik taşan hikayelerle tanıştırmak için Ankara Yeni Sahne'de seyircisiyle buluştu. 

YEKTA GÜNGÖR ÖZDEN - Bu arada bir ışık...

9 Şubat 2017

Oyuncu Pınar AYHAN'ın Ankara'da tek başına sahneyi doldurarak müzisyen arkadaşlarının katkısıyla başarıyla sergilediği “Orada Duruverseydi Zaman” adlı, iki perdelik oyun her yönüyle ilgiyle karşılanıp yoğun alkış aldı. 

Cumhuriyetin tarih yolculuğu...

9 Şubat 2017

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi, 5 Şubat 2017 tarihinde, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) yararına düzenlenen “Orada Duruverseydi Zaman” adlı müzikli anlatıya ev sahipliği yaptı.

9 Mart 2017

Şarkıcı, sunucu Pınar Ayhan’ın tasarladığı, gazeteci ve araştırmacı Banu Mertyürek Güler’in metinleştirdiği, Gülçin Onbaşıoğlu’nun proje kordinatörlüğünü üstlendiği, ‘Orada Duruverseydi Zaman’ Türkiye tarihinin perdelerini sahnede aralıyor. Yaklaşık 2 yıllık bir hazırlık sürecinin ardından oyun geçtiğimiz hafta prömiyerini yaptı.

28 Aralık 2016

Yaklaşık iki yıllık bir hazırlık sürecinin ardından dün gece, Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişinin 97’nci yıldönümünde sergilenen Orada Duruverseydi Zaman’a hayran kaldım. 5 kişilik bir orkestra eşliğinde sanatçı Pınar Ayhan mükemmel bir oyun sergiliyor.

Orada Duruverseydi Zaman" İsimli Müzikli Anlatı Sanatseverlerle Buluştu - Anadolu Ajansı

27 Aralık 2016

Müzisyen Pınar Ayhan'ın, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 97. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği "Orada Duruverseydi Zaman" isimli müzikli anlatısı, Türkiye'nin yakın tarihinden az bilinen ve içinden müzik taşan öykülerle sanatseverlerle buluştu.

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 97. yıldönümü...

27 Aralık 2016

Müzisyen Pınar Ayhan'ın, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 97. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği "Orada Duruverseydi Zaman" isimli müzikli anlatısı, Türkiye'nin yakın tarihinden az bilinen ve içinden müzik taşan öykülerle sanatseverlerle buluştu.

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi'nde düzenlenen programda, tasarımı müzisyen Ayhan'a ait olan ve yaklaşık iki yıllık hazırlık sürecinin ardından sahnelenen müzikli anlatıda, gerçek hayattan hikayeler, ona eşlik eden şarkı ve türküler dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Türkiye'nin yakın tarihinden az bilinen öyküler müzik eşliğinde aktarıldı.

‘Orada Duruverseydi Zaman’ ile tarihe yolculuk - İstanbul Haber Ajansı

27 Aralık 2016

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi, Pınar Ayhan'ın Cumhuriyet'in kuruluş yıllarını ve dönüm noktalarını, bilinen tarihin dışındaki anekdotlarla anlattığı "Orada Duruverseydi Zaman" adlı müzikli gösterisini ağırladı.

"Orada Duruverseydi Zaman" Galası Kanal B'de...

16 Aralık 2016

Müzisyen Pınar Ayhan "Orada Duruverseydi Zaman" projesiyle Ankara'da sanatseverlerle buluştu... Nazım Hikmet Kültür Merkezindeki müzikal tiyatronun gala gününde Prof. Dr. Mehmet Haberal, Ayhan'ı yalnız bırakmadı... Malatya'ya seyahatinden önce kuliste Pınar Ayhan'ı tebrik etti.

"Orada Duruverseydi Zaman" Ankara'da sanatseverlerle buluştu...

15 Aralık 2016

Sanatçı Pınar Ayhan'ın, yüzyılımızdan anılar içeren birbirinden kıymetli hikayeleri, içlerinden çıkan müzikle süslediği; Cumhuriyeti,  Çanakkale'yi, köy enstitülerini anlattığı "Orada Duruverseydi Zaman" projesi Ankara'da sanatseverlerle buluştu... Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezindeki müzikli anlatının gala gecesi

ANGİKAD ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Gala gecesinin geliri ANGİKAD Burslu Üniversite Öğrencileri fonuna aktarıldı.

TEDCs Topluluğu Sanatçı Pınar Ayhan’ı Konuk Etti...

9 Aralık 2016

TED Ankara Koleji Lise Kısmı TEDCs Topluluğu, 9 Aralık 2016 tarihinde sanatçı ve program sunucusu Pınar Ayhan’ı okulumuza konuk etti. İdari Bina konferans salonunda öğrencilerimizle söyleşi için bir araya gelen Ayhan, profesyonel müzik yaşamından, TRT’de sunduğu programlardan ve yeni projesi “Orada Duruverseydi Zaman” adlı gösterisinden bahsetti.

KültürSEVER

19 Kasım 2016

“Fakat, ne kadar az şey biliyoruz geçmişimizle ilgili, azizim!”

"Orada Duruverseydi Zaman" ilk gösterimi Antalya'da yapıldı.

29 Ekim 2016

Sanatçı Pınar Ayhan'ın yeni projesi "Orada Duruverseydi Zaman", Gloria Golf Resort Kongre Merkezinde düzenlenen 38. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kurultayı'nın Cumhuriyet Bayramı Özel Programında ilk kez seyirciyle buluştu.